• Quality Mind Psikolojiye Hoş Geldiniz
  • +90 552 300 03 64
  • info@qualitymindpsikoloji.com

Sınav Kaygı & Stres Yönetimi

Sınav Kaygı & Stres Yönetimi

24

Kasım

Sınav Kaygı & Stres Yönetimi

Kaygı, hayatımızın her döneminde karşılaştığımız herhangi bir stresli durumda yaşanan doğal bir duygudur ve yaşamın bir parçasıdır.

 Sınav kaygısı ise sadece sınav sırasında ya da hemen öncesinde yaşanan bir durum değildir. Sınav sürecinden çok daha öncesinde, kişinin kaygı hissinin artmasına ve günlük yaşantısında bazı sorunlara yol açmaya sebep olabilir.

Belirtileri; kaygıdan dolayı uyku sorunuel titremesiterlemeiştah problemleriakademik performans düşüklüğüodaklanamamadikkat dağınıklığı, güven sorunları gibi belirtiler ile gözlemlenebilmektedir. Öfke kontrol edememe ve genel olarak gergin hissetme gibi durumlar olabilir. Bireyin gündelik yaşantısındaki sıradan aksiliklere ve strese karşı tahammül seviyesi azalabilir. Bu süreçte, özellikle dersler ve sınavla ilgili heyecan ve paniğe kapılmakaramsarlıkumutsuzluközgüven eksikliği gibi duygular ortaya çıkabilir.

 Quality Mind Psikoloji merkezindesınav kaygısı ile başa çıkma çalışmamız ile kaygı hakkında bilgilendirici bir sunum çalışması, kaygı hiyerarşisi hakkında detaylı cümle çalışmaları ve nefes egzersizleri ile etkili bir çalışma süreci hedeflemekteyiz.  sınava yönelik aktif bir çalışma ile bu süreçte yaşanılan stres, kaygı, heyecan, öfke, zamanı doğru yönetememe, odaklanma ve dikkat eksikliği problemlerine etkin çözüm yolları bularak doğru bir yönlendirme ile başarılı bir akademik performans amaçlamaktayız.

Diğer Makaleler

Sınav Kaygı & Stres Yönetimi
Sınav Kaygı & Stres Yönetimi 24 Kasım 2021 Çarşamba
Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT)
Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) 21 Nisan 2021 Çarşamba
Aile Danışmanlığı
Aile Danışmanlığı 20 Nisan 2021 Salı
MOXO Dikkat & Hiperaktivite Testi
MOXO Dikkat & Hiperaktivite Testi 19 Nisan 2021 Pazartesi